ETAPE Snake - rękawiczki MTB

Uniwersalne rękawiczkiBierzemy „na tablicę” rękawiczki MTB znanej czeskiej firmy głównie z ciuchów do narciarstwa biegowego.
Rękawiczki po pierwszym kontakcie robią wrażenie lekkich (czyli tylko letnich) oraz solidnych od strony kontaktu z gripami. Wiadomo, że to tylko pierwsze wrażenie, ale jak będzie rzeczywiście to zawsze wychodzi w użytkowaniu.
Po pierwsze i najważniejsze, rękawiczki dobrze są skrojone i leżą świetnie (oczywiście to indywidualna anatomia), rozciągliwy siateczkowy materiał od góry, powoduje że nawet większa dłoń się wpasuje (mam „M”, ale udało mi się wcisnąć w „S”), dodatkowo jest, rzep którym dociśniemy, tak aby rękawiczka się nie przesuwała. Od wewnętrznej strony dłoni rękawiczki, mamy standard, dwie poduchy żelowe i silikonowe naklejki na palcach, choć uważam, że są za małe do pewnego pilnowania klamek hamulcowych. Natomiast nie popularnym jest  śródręcze pokryte tworzywem gumopodobnym , fajna sprawa, bo się nie rozciąga, rękawiczka nie będzie się przesuwać, nasiąkać i będzie pewniejszy chwyt kierownicy, ale mam wrażenie, że jednak może powodować mniejszą oddychalność, choć z tej strony i tak jest minimalna, nawet przy materiałowych panelach.

ile dźwigienek na kierownicy?
Rękawiczki już testowałem od +10 stopni do +28, na razie bez zastrzeżeń, jednak realne temperatury użyteczności są od +15. W mokrych warunkach nie było problemu z pewnością chwytu i zaciskania klamek, Chwyt jest na tyle dobry, że na trudniejszych ścieżkach np. zjazd ze Śnieżnika, obracałem przyklejonym gripem na taśmę dwustronną.

Kolorystyka tylko jedyna słuszna :) ze wzrokiem od zewnętrznej strony. Jak na mało znaną markę na naszym rynku cena 95,00 może nie być aż tak atrakcyjna, ale jak na produkt dorównujący Specialized-owi czy Louis-owi to cena jest bardzo konkurencyjna. Druga sprawa to na razie są tylko dostępne na zamówienie (czas oczekiwania do 2 tygodni).
ES

Komentarze