Test uchwytu INTER PACK VENTO

 Trochę zwlekałem z opisem kolejnych uchwytów otrzymanych od INTERPACK, to trochę ze względu, że musieliśmy trochę czasu, żeby opisać wrażenia z użytkowania, a nie suche fakty. Do tego jeszcze doszedł okres wakacyjny, kiedy to wiele osób może decydować się na zakup nowych uchwytów. Uchwyty to "produkt własny" INTER PACK Vento

Uchwyt to klasyczna konstrukcja z wyprofilowaną w górę szyną poprawiająca sztywność przedniego koła. Łapa zaciskowa za dolną rurę jest potężna, ale trochę nie poręczna, ze względu na umiejscowienie zamka, a trzeba go używać z przekręconym kluczem i  zapiąć. Teraz to standard, że bez zamknięcia kluczem nie dociśnie się do końca zacisku.


Czy to dobre czy złe to już kwestia dyskusyjna, ale po przyzwyczajeniu zapomina się o tym, a na parkingu czy stacji głowa spokojniejsza o to co na dachu. Do głównego zacisku dodawane są większe klocki, aby ułatwić dopasowanie do mniejszych rurek w ramie. Kliny blokujące koła są wysokie z możliwością regulacji odległości.W klinach są od razu plastikowe, zębate paski zaciskowe. Nie jestem pewien czemu do każdego uchwytu dodawane są zaciskowe paski parciane, podejrzewam jedynie że to pod koła z oponami 2,3 i większe, gdzie pasek, może już nie sięgnąć.

Pierwsze wrażenie, po otwarciu pudełka to: bardzo dużo elementów, ale to nic strasznego, po rozłożeniu elementów wszystko pasuje do siebie. Montaż do belek możliwy jest tylko na obejmach zaciskowych (niekompatybilny z wsuwkami na alu-belki) dokręcane przez motylki. Tu moja cierpliwość została nadszarpnięta, ponieważ ów motylki składają się z nakrętki otoczonej plastikowym pokrętłem, niby ładnie i prosto, ale nakrętki wypadają z motylków, nie są ciasno osadzone co powoduje zbyt łatwe wypadanie. Niby nic, ale jak to się robi na trawniku, może zakończyć się furią :) Nie jest to duży kłopot, bo taką nakrętkę dostaniemy w każdym budowalono-branżowym sklepie.


Sam uchwyt działa bez zastrzeżeń, stawiasz rower i zapinasz, proste, koła zapinasz i w drogę. Uchwyty są sztywne i  warte swojej ceny. Pomimo, że to produkt "made in Italy", nie od staje od tych germańskich i skandynawskich. Jest to model debiutujący i myślę, że kolejne generacje po kilku kosmetycznych zmianach mogą rozłożyć konkurencję, oby te zmiany tylko nie pociągnęły ceny w górę.
ES

Polecam przed zakupem poradzić się w którymś ze sklepów INTER PACK, dokładnie tak jak przed zakupem roweru, najpierw wywiad środowiskowy, potem decyzja co nam będzie pasowało i spełni oczekiwania. 
Uchwyty dostarczone przez firmę INTER PACK, model: INTER PACK VENTO

Komentarze